Dziś jest: Piątek 17 listopada 2017, imieniny: Grzegorza i Salomei
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Wyniki XIII Mieszkowickiej Nadodrzańskiej Dziesiątki

data 19-04-2015

 

Podczas tegorocznych kwietniowych uroczystości forsowania Odry zorganizowany został bieg pamięci narodowej pn. „XIII Mieszkowicka Nadodrzańska Dziesiątka”. Bieg odbył się pod patronatem Dowódcy 5 Pułku Inżynieryjnego im. Generała Ignacego Prądzyńskiego – Szczecin-Podjuchy oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

13 edycję biegu ukończyło 136 zawodników.

W kategorii generalnej kobiet jako pierwsza dobiegła do mety Wioletta Paduszyńska z Gorzowa Wlkp., uzyskując czas 00:45:57 , drugie miejsce zajęła Ewa Huryń ze Szczecina z czasem 00:47:05,  jako trzecia na podium stanęła Barbara Pochranowicz (Netto Grupa Biegowa Dębno) uzyskując czas 00:52:04.

W kategorii generalnej mężczyzn najlepszy wynik uzyskał  Marcin Zagórny (Sport Team Radnica) – 00:39:08. Drugie miejsce zajął Łukasz Hryciuk (Netto Grupa Biegowa Dębno) z czasem 00:39:42 , a trzecie Tomasz Chawawko z Dębna osiągając czas 00:42:41.

Nagrody przyznawane były także w kategorii najstarszy i najmłodszy zawodnik oraz najlepszy żołnierz. Najstarszym zawodnikiem był Adam Kaniewski (rocznik 1943), który ukończył bieg z czasem 01:09:47, najmłodszym – Jakub Pankratow – 00:52:57. Najlepszym żołnierzem został Rafał Wilk (Modlitwa Biegania Gryfino), który dobiegł do mety z czasem 00:42:52.

Nagrodzeni zostali również zawodnicy w następujących kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn:

Kobiety K40:
1. Wioletta Murawska - 00:54:27
2. Małgorzata Jaz (KM Team) - 01:00:16
3. Krystyna Szyszkowska (KB Hermes Gryfino) - 01:06:07

Kobiety K30:
1. Małgorzata Pitura (Active Chojna) - 00:59:20
2. Alicja Panek (100% Ekipa Gryfino) - 01:01:54
3. Barbara Kasperska - 01:02:32

Kobiety K16:
1. Patrycja Sobczyk (2 Batalion Saperów) - 00:53:07
2. Anna Surmacz (Active Chojna) - 00:59:16
3. Alicja Pasternak - 01:01:46

Mężczyźni M70:
1. Zbigniew Franków - 01:00:04
2. Adam Kaniewski - 01:09:47

Mężczyźni M60:
1. Józef Wydra (GB Netto Dębno) - 00:55:50
2. Jerzy Ochota - 00:56:37
3. Czesław Wiśniewski (Maratończyk Szczecin) - 00:57:10

Mężczyźni M50:
1. Grzegorz Pluta (KB Hermes Gryfino) - 00:47:26
2. Zdzisław Wawruszczak - 00:50:58
3. Andrzej Pochranowicz (GB Netto Dębno) - 00:51:38

Mężczyźni M40:
1. Grzegorz Naglacki (Raz Szczecin) - 00:43:51
2. Robert Duchowski (100% Ekipa Gryfino) - 00:49:33
3. Mirosław Wujda (Erni Rules) - 00:50:07

Mężczyźni M30
1. Rafał Wilk (Modlitwa Biegania Gryfino) - 00:42:52
2. Dawid Gorlach (Kdowiz/1binż.) - 00:44:43
3. Marcin Słomian - 00:46:48                                                                                                         

Mężczyźni M16
1. Mateusz Urbanek (Delf Gryfino) - 00:46:46
2. Patryk Rogowski - 00:47:47
3. Wojciech Winkel (Delf Gryfino) - 00:49:06


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz koszulki. Dodatkowo wśród biegaczy, którzy ukończyli bieg rozlosowane zostały nagrody ufundowane przez Marszałka  Województwa Zachodniopomorskiego.

Wyniki z Zawodów 

FOTORELACJA

RELACJA WIDEO  - autorstwa Pana Wiesława Romnowskiego

Składamy podziękowania dla Pana Bogusława Kozła - prowadzącego zawody oraz firmie Ultimasport.pl - elektroniczny pomiar czasu na zawodach sportowych  za pomoc przy obsłudze biegu XIII MND.

 



Kalendarz imprez

  Listopad 2017 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia