Dziś jest: Czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Wincentego i Wodzisława
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Dobre wiadomości dla rolników i mikroprzedsiębiorców.

data 01-09-2011

O blisko miliard złotych zwiększono limit środków na pomoc w działaniu „Modernizacji gospodarstw rolnych”. Od 26 września do 7 października ARiMR będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”

Jeszcze w tym roku ARiMR przeprowadzi nabory wniosków o przyznanie pomocy z PROW 2007-2013 na „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” oraz „Zwiększenie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”.

Spośród wszystkich działań PROW 2007-2013 największą popularnością cieszyło się wsparcie na „Modernizację gospodarstw rolnych”. Budżet został jeszcze zwiększony i wynosi teraz około 8 miliardów złotych. Te dodatkowe pieniądze pozwolą by wsparcie otrzymało 6 tysięcy rolników więcej, a w czterech województwach: lubuskim, opolskim, podkarpackim i zachodniopomorskim dofinansowanie swoich inwestycji otrzymają wszyscy, którzy w 2011r. złożyli prawidłowo wnioski o przyznanie takiej pomocy.

Wielkie korzyści dla całej gospodarki będzie miał rozwój mikroprzedsiębiorczości na wsi. Na terenach wiejskich powstawać będą nowe miejsca pracy a dzięki temu polska wieś będzie się rozwijać. W osiągnięciu tego celu ma pomóc działanie „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Na taką pomoc przeznaczono ponad 2,5 miliarda złotych. Pomoc adresowana jest do osób lub firm, które chcą rozpocząć lub rozwinąć działalność tworząc mikroprzedsiębiorstwa na terenach wiejskich lub miejsko-wiejskich, z wyłączeniem miast powyżej 5 tysięcy mieszkańców. Wsparcie z działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” będzie udzielane na projekty, po realizacji których powstaną nowe miejsca pracy. Wysokość wsparcia przyznanego przez ARiMR może wynieść do 50 % kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Przedsiębiorcy, którzy nie mają własnych pieniędzy na realizację takich przedsięwzięć, mogą wystąpić o przyznanie zaliczki w wysokości 50 % wnioskowanej kwoty pomocy. Lista działalności gospodarczych, na które można otrzymać pomoc obejmuje około 400 pozycji.

Już wkrótce ogłoszony zostanie nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” na inwestycje związanie z tworzeniem biogazowi. Kwota dofinansowania wyniesie do 500 tysięcy złotych.

 

Szczegółowe informacje na stronie www.arimr.gov.plKalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia