Dziś jest: Czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Wincentego i Wodzisława
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Aktorzy z krakowskiego teatru "Duet" w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mieszkowicach

data 13-06-2016

Dnia 10 czerwca 2016r. gościliśmy w naszej bibliotece aktorów z krakowskiego teatru „Duet”. Przyjechali do nas z dwoma przedstawieniami - „Kotek i Kogutek” i „Rozbójnik Runcajs”.

Jako pierwsze, w tym dniu, odwiedziły nas dzieci z miejscowego Przedszkola Samorządowego. Artyści zaprezentowali maluszkom spektakl pt. „Kotek i Kogutek”. Bajka opowiada o dwóch przyjaciołach – Kotku i Kogutku, którzy prezentują dwie całkowicie odmienne postawy życiowe. Kotek jest rozsądny, a Kogutek lekkomyślny. Przedstawiona historia była pełna przestróg. Dzieci dowiedziały się, że nie można ufać osobom obcym i rozmawiać z nimi bez zgody rodziców. Spektakl, uczył rozsądku, ostrożności i posłuszeństwa, a także tego, że dobrych rad nie można lekceważyć. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy. Dzieciom występ bardzo się podobał, gdyż żywo i spontanicznie reagowały na to, co się działo na scenie. Efektowne i kolorowe kostiumy, barwna scenografia, oryginalna oprawa muzyczna oraz zaproszenie widzów do udziału w przedstawieniu dostarczyły przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń.

Drugą grupą, którą zaprosiliśmy tego dnia do biblioteki, byli uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach. Tym razem widzowie obejrzeli przedstawienie pt. „Rozbójnik Runcajs”. Była to opowieść, w czasie której poznaliśmy perypetie rozbójnika Runcajsa, jego rodzinę oraz złego Hrabiego. Akcja widowiska toczyła się w leśnej scenerii, a przyroda była tłem dla scen z życia tej zbójnickiej rodziny. Bohaterowie w sposób atrakcyjny, metodą teatralną zwrócili uwagę na korzyści płynące z lasu i życie zgodne z naturą. Przedstawienie było bardzo udane. Aktorzy często zwracali się do publiczności, nawiązali z nią bliski kontakt. Młodzi widzowie chętnie odpowiadali na pytania padające ze sceny, nawet je zadawali i fantastycznie się przy tym bawili.
Oba przedstawienia miały charakter interaktywny, dzieci aktywnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. Spektakl podobał się zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Na koniec gromkimi brawami podziękowali artystom za ich występ.

Bibliotekarze M-GBP

FOTORELACJA   Kalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia