Dziś jest: Środa 18 lipca 2018, imieniny: Kamila i Szymona
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

"Śniadanie Daje Moc" w klasie III SP Troszyn

data 10-11-2016

8 listopada 2016 roku  uczniowie klasy trzeciej ze Szkoły Podstawowej w Troszynie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie Daje Moc”. Celem programu jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

Trzecioklasiści przedstawili przygotowaną pod kierunkiem pani Jadwigi Rydzak część artystyczną pt.,, Zdrowym być”. Zgromadzeni na zajęciach obejrzeli również film pt. ,, Centrum Uśmiechu – Zdrowia  Smaki”. Po części artystycznej uczniowie  wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi: burmistrzem gminy Mieszkowice panem A. Salwą, panią Marzeną Stachnio – sołtys Troszyna, panią Bożeną Dorywalską - członkiem Komisji Oświaty, panią Agatą Cybort – dyrektor SP Troszyn zjedli śniadanie. Dzieci miały frajdę nie tylko z dzielenia się tym z kolegami, ale także ze  spróbowania nowych smaków. Dowiedziały się, co lubią jeść na śniadanie ich koledzy i dlaczego  śniadanie jest  ważne.  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Po jedzeniu  trzecioklasiści wykonali komiks dotyczący zasad prawidłowego odżywiania, za który zostali nagrodzeni rumianymi jabłuszkami.

Z okazji tego dnia uczniowie otrzymali od pani Marzeny Stachnio kosz z owocami i naturalnymi sokami.  

Wspólne śniadanie  dostarczyło  wiele wrażeń oraz pozostawiło miłe wspomnienia.

 

Dziękuję rodzicom trzecioklasistów za pomoc i wielkie zaangażowanie.

 

                                                                    Jadwiga Rydzak – wychowawca klasy

 

FOTORELACJAKalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia