Dziś jest: Piątek 20 lipca 2018, imieniny: Czesława i Hieronima
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Święto bohaterów bajek w mieszkowickiej bibliotece.

data 24-11-2016

W listopadzie Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieszkowicach obchodzi Dzień Postaci z Bajek i Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji odbyło się bajkowe spotkanie przeznaczone dla przedszkolaków. Do wspólnej zabawy zaproszone zostały dzieci 4-6 letnie (wych. Elżbieta Kłoda i Beata Michałowska) z zaprzyjaźnionego Przedszkola Samorządowego w Mieszkowicach.

W czasie zajęć maluszki poznały historię obu świąt. Dowiedziały się, że niektóre bajkowe postacie mają swoje światowe dni, a ich historia nawiązuje do prawdziwych zdarzeń.

Z zainteresowaniem i uwagą wysłuchały fragmentu bajki pt. „Królewna Śnieżka”, która miała na celu przybliżenie im postaci bajkowych, tak ważnych w dziecięcym świecie. Przedszkolaki bardzo chętnie odpowiadały na „bajkowe” pytania, wykazując się doskonałą znajomością tematu. Nie zabrakło opowieści o ulubionych bajkowych postaciach i bohaterach baśni, a także wesołych piosenek. Ponadto dzieci brały udział w konkursie dot. znajomości bajek – rozpoznawały tytuły bajek i baśni, bezbłędnie odgadywały zagadki wylosowane z „bajkowego koszyczka”.

Na zakończenie spotkania zaprezentowane zostały książeczki, które można znaleźć na naszych bibliotecznych półkach, co z pewnością zachęci małych gości do ponownego odwiedzenia biblioteki. Na dzieci czekała jeszcze słodka niespodzianka oraz drobne „bajkowe” upominki. Dziękujemy za miłe spotkanie i zachęcamy do kolejnych odwiedzin.

Bibliotekarze M-GBP w Mieszkowicach

FOTORELACJAKalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia