Dziś jest: Wtorek 17 lipca 2018, imieniny: Bogdana i Aleksego
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Nocne czytanie bajek

data 28-11-2016

Uczniowie klasy IIA ze Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach w nietypowy sposób spędzili noc z 25 na 26 listopada 2016 roku. Gdy wydawało się, że w piątkowy wieczór szkolne korytarze milkną, dwudziestu trzech drugoklasistów zjawiło się o 19.00 w szkole, by wziąć udział w nocnym czytaniu z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przewodnim tematem spotkania było hasło ,,Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci...”

Imprezę otworzyła pani Magdalena Łączkowska, która zachęciła uczniów do czytania książek i obcowania z nimi każdego dnia, czasami nawet nocą. Wprowadzeniem do zabawy było obejrzenie prezentacji multimedialnej pt. „Urodziny Pluszowego Misia”, którą przedstawiła pani Jolanta Linkiewicz.

W akcję włączyli się również rodzice - pani Anita Kiełbasa i pani Ewelina Piątak, które czytały książki ,,Przygody Misia Bruno’’ oraz ,,Puchatkowe zaklęcie’’. Natomiast uczennica klasy IVC Zuzanna Kwiatkowska czytała utwory Czesława Janczarskiego ,,Przygody i wędrówki Misia Uszatka”.  Dzieci miały okazję zaprezentować własne pluszowe maskotki, które przyniosły do szkoły i w kilku zdaniach o nich opowiedzieć oraz narysować ich portret. Podczas spotkania dzieci śpiewały piosenkę ,,Pluszowy miś”, przy której świetnie się bawiły ze swoimi pluszakami. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli wystawę ,,Misiowa biblioteczka”. Około godziny 21 wszyscy zasiedli do przygotowanej przez rodziców kolacji. Przed snem uczniowie oglądali bajki ,,Miś Uszatek” i „Przygody Paddingtona. W sobotni ranek każde dziecko otrzymało zakładkę do książki ufundowaną przez panią Katarzynę Wawruszczak. Dla wszystkich uczestników była to niesamowita noc i wielka przygoda z książką w szkole.

W imieniu własnym i uczniów dziękuję panu Leszkowi Chełstowskiemu - właścicielowi piekarni MAXX za podarowanie drożdżówek.

Ewa Andrzejewska

FOTORELACJAKalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia