Dziś jest: Wtorek 17 lipca 2018, imieniny: Bogdana i Aleksego
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Dzień tolerancji w szkole

data 30-11-2016

W dniu 21 listopada w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach obchodziliśmy Dzień Tolerancji połączony z Dniem Życzliwości. W związku z tym ruszyła w naszej szkole akcja „Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego”. Jeśli któryś z uczniów chciał komuś w szkole powiedzieć coś miłego, chciał kogoś pozdrowić lub za coś przeprosić (mogła to być koleżanka, kolega, nauczyciel lub inny pracownik szkoły) to miał możliwość napisać tą wiadomość na kartce i wrzucić do skrzynki, która krążyła w holu szkoły przez trzy dni. 21 listopada kartki trafiły do adresatów. Cieszy nas to, że wielu uczniów skorzystało z tej możliwości i sprawiło przyjemność innym uczniom, ale także nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły.

W związku z Dniem Tolerancji  wszyscy uczniowie odrysowywali swoje dłonie, po czym wycięli ich odbicia i podpisali swoimi imionami, albo skojarzeniami ze słowem „tolerancja”. Z kolorowych „dłoni” powstał wielki napis „TOLERANCJA” oraz gazetka zamieszczona w holu szkoły.

W tym dniu na długiej przerwie uczniowie rozdawali także ulotki na temat tolerancji i życzliwości oraz naklejki „Dołącz do życzliwych”, w holu zaś rozbrzmiewała muzyka znanych polskich artystów z utworami niosącymi przesłanie życzliwości, tolerancji, akceptacji.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania uświadomią naszym uczniom, że tolerancja i życzliwość są bardzo ważne w kontaktach z innymi ludźmi, że powiedzenie komuś czegoś miłego nie jest trudne, a usłyszenie miłych słów na swój temat może sprawić dużą przyjemność.

Pedagog szkolny
Joanna Plucińska

FOTORELACJAKalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia