Dziś jest: Czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Wincentego i Wodzisława
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Wigilia w Szkole Podstawowej w Mieszkowicach

data 30-12-2016

Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
jest taka siła, co spełnia marzenia...
To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia…”

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach, również i w tym roku, odbyła się wigilia dla dzieci z niepełnosprawnością oraz korzystających z posiłków w świetlicy szkolnej.

Tym razem w przygotowaniach do wigilii zaangażowały się dzieci, które pod opieką wychowawcy świetlicy p. Magdaleny Karpowicz oraz przy współpracy opiekuna świetlicy środowiskowej p. Iwony Szymańskiej, przez kilka dni piekły i dekorowały pierniczki, które później trafiły na wigilijny stół.

Spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od wysłuchania Ewangelii, czytanej przez Ks. Dziekana Stanisława Piekarza i wspólnej modlitwy. Następnie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie serdeczne życzenia. Gdy zasiedliśmy przy wigilijnym stole, czas umiliły nam dzieci – finaliści eliminacji do Konkursu Kolęd i Pastorałek, które dały piękny i wzruszający koncert. My również wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Niespodziankę dla dzieci zorganizowała radna – p. Maria Spirzak, osobiście wręczając wszystkim dzieciom upominki. Ku uciesze dzieci, pojawił się także Święty Mikołaj, który obdarował wspaniałymi prezentem dzieci. To świąteczne wydarzenie odbyło się w atmosferze ciepła i radości, czego potwierdzeniem były rozpromienione twarze zaproszonych dzieci i gości.

W imieniu pani dyrektor Iwony Świerczyńskiej i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach, a przede wszystkim w imieniu dzieci zaproszonych na wigilię, składamy serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za wsparcie, bez którego trudno byłoby zorganizować tegoroczną wigilię.

Spotkanie wigilijne odbyło się dzięki hojności darczyńców: Jerzy Skomorucha z Siedlec, Bank Spółdzielczy w Chojnie,  Nadleśnictwo Mieszkowice, p. Ryszard Niedźwiecki –  ZPDiU Drewex, p. Bolesław Kwaśniak – Zakład Usług Komunalnych w Mieszkowicach, p. Beata Batalińska – Apteka Lawenda, Sklep „Maxx” w Mieszkowicach, radna – Maria Spirzak, radna – Helena Chodyniecka, p. Katarzyna Sługocka – sklep OGRODNIK Mieszkowice, p. Daniel Piątek, p. Wojciech Kadzikowski, p. Małgorzta i Henryk Sługoccy – kwiaciarnia Mieszkowice.

Organizatorzy wigilii:
Magdalena Karpowicz, Iwona Henk

FOTORELACJA

 

 Kalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia