Dziś jest: Środa 18 lipca 2018, imieniny: Kamila i Szymona
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Spotkanie w sprawie prac nad wyznaczeniem obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w gminie Mieszkowice

data 09-05-2017

W piątek, 07 kwietnia 2017 r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury Mieszkowicach odbyło się otwarte spotkanie w sprawie prac nad wyznaczeniem obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w gminie Mieszkowice. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy gminy Mieszkowice oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Mieszkowicach, sołtysi.

Osoby w nim uczestniczące zostały zapoznane z tematem rewitalizacji i działaniami jakie będą prowadzone przez Gminę Mieszkowice w najbliższych miesiącach w toku prac nad przygotowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji naszej Gminy. Przedstawiono wyniki diagnozy obszaru w części dotyczącej diagnozy sfery społecznej Gminy. Wyrażono wiele cennych opinii, które znajdą się w dalszych pracach nad diagnozą, w tym włączenia badania mieszkańców gminy wspierającego wyznaczenie obszaru zdegradowanego.

Obecnie trwają dalsze prace nad diagnozą powalającą na zdefiniowanie obszaru zdegradowanego i określeniem obszaru, w którym zostaną zaprogramowane działania rewitalizacyjne.
W połowie maja planowane jest kolejne spotkanie i warsztaty, na których zostanie zaprezentowana diagnoza naszej Gminy pozwalająca wyznaczyć obszar zdegradowany oraz wskazać obszar rewitalizacji.
 
Należy pamiętać, że rewitalizacja jest procesem.  Jest to proces wyprowadzania ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzony w sposób kompleksowy poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeni i gospodarki, skoncentrowanym terytorialnie i do wspólnych prac nad tym programem zapraszamy !!

FOTORELACJA

 Kalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia