Dziś jest: Sobota 20 stycznia 2018, imieniny: Fabiana i Sebastiana
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Sukcesy naszych gimnazjalistów

data 11-05-2017

09 maja br. w Baniach odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji w nich przystąpiła drużyna reprezentująca Gimnazjum w Mieszkowicach i przygotowana przez Krzysztofa Karolaka, która wystąpiła w składzie: Bartłomiej Dymidów, Szymon Skowyra i Leon Dziedziuch.

Podczas tych eliminacji nasi reprezentanci zmierzyli się z testami z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz wykazywali się wiedzą i umiejętnościami na rowerowym torze przeszkód, w miasteczku ruchu drogowego oraz w sprawdzianie udzielania pierwszej pomocy. Zdobyli pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej, a tym samym awansowali do eliminacji na szczeblu wojewódzkim. Poza tym Bartłomiej zajął trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Podczas odbywających się w Gryfinie Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych uczeń naszego gimnazjum Jakub Pankratow, podopieczny Jana Karpowicza, ukończył zawody w czołówce województwa. W rywalizacji, do której przystąpiło osiemdziesięciu dwóch gimnazjalistów, wyłonionych wcześniej w zawodach powiatowych, zajął bardzo dobre siódme miejsce. W klasyfikacji prowadzonej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie zawodniczki i zawodnicy reprezentujący naszą szkołę zgromadzili dotychczas 201 punktów. W gronie dwunastu gimnazjów z terenu powiatu zajmujemy aktualnie trzecie miejsce.

Wyróżnienie w X Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Wielkopostnych w Lipianach zdobył zespół Angels, w którym występują uczennice naszego gimnazjum, Kinga Kościelna i Natalia Ziembowska oraz nasza absolwentka Agata Srokowska. Poza tym Kinga i Natalia zajęły pierwsze miejsce w konkursie piosenki "Śpiewać każdy może...", który odbył się w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Mieszkowicach.

Do swoich występów wokalnych dziewczęta przygotowują się we współpracy z Sylwią Skórską. Są również członkiniami gimnazjalnego zespołu wokalno-muzycznego, który prowadzi Tomasz Karwowski.

 

R. RzepczakKalendarz imprez

  Styczeń 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia