Dziś jest: Poniedziałek 22 stycznia 2018, imieniny: Anastazji
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Czwartoklasiści z Troszyna w Oddziale dla Dzieci Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Mieszkowicach

data 15-05-2017

W piątek, 12 maja, gośćmi Oddziału dla Dzieci byli uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Troszynie wraz z panią Ewą Mazurkiewicz (wychowawczynią) i panią Anną Kotyńską (bibliotekarzem). Prawie 4 - godzinne spotkanie zostało podzielone na trzy części – lekcję biblioteczną, Sztafetę Literacką i ćwiczenia warsztatowe.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji o bibliotece. Zapoznali się ze zbiorami biblioteki, ich rozmieszczeniem, zasadami udostępniania i regulaminem wypożyczalni. Z pomocą bibliotekarki dostrzegli różnice między biblioteką publiczną, a biblioteką szkolną. Wspólnie omówili zasady poszanowania książek. Do utrwalenia informacji na temat biblioteki posłużyły pytania konkursowe, które nie sprawiły uczniom najmniejszych trudności. Następnie uczniowie obejrzeli książki wchodzące w skład księgozbioru ogólnego i podręcznego. Później były zagadki wymagające wykazania się znajomością bajek, tych znanych i mniej znanych.

Druga część spotkania poświęcona została kolejnej edycji Sztafety Literackiej, w tym roku z utworami Aleksandra Fredry. W trakcie krótkiej prezentacji uczestnicy Sztafety poznali postać mało znanego pisarza. Najważniejszym punktem zajęć było głośne czytanie bajek  Aleksandra Fredry (czytali: nauczyciele, uczniowie, bibliotekarze). Utwory, które przeczytano podczas Sztafety Literackiej to: „Paweł i Gaweł”, „Małpa w kąpieli”, „Osiołkowi w żłoby dano”, „Dwa koguty” i „Wieczerza z gwoździa”. Uwieńczeniem zajęć były wykonane przez dzieci prace plastyczne, inspirowane wierszami Fredry, które ozdobiły bibliotekę.

W ramach trzeciej części spotkania odbyły się ćwiczenia w grupach, dzięki którym nasi mili goście mogli sprawdzić się w roli bibliotekarza (obkładanie i podklejanie książek, sporządzanie kart książek i kart czytelnika). Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem. Na pożegnanie dzieci obiecały, że przyjadą do nas ponownie, tym razem z rodzicami, aby zapisać się i wypożyczyć książki.

Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Bibliotekarze M-GBP

FOTORELACJAKalendarz imprez

  Styczeń 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia