Dziś jest: Piątek 20 lipca 2018, imieniny: Czesława i Hieronima
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Dobre wyniki gimnazjalistów w powiecie i województwie

data 31-05-2017

25 maja 2017 r. w Przelewicach odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół gimnazjalnych. Do udziału w nich przystąpiła drużyna uczniów Gimnazjum w Mieszkowicach, która wystąpiła w składzie: Bartłomiej Dymidów, Szymon Skowyra i Leon Dziedziuch.

Podopieczni Krzysztofa Karolaka, którzy wcześniej wygrali eliminacje powiatowe, po rozwiązaniu testów z przepisów ruchu drogowego, przejechaniu rowerowego toru przeszkód i sprawdzeniu wiedzy praktycznej w miasteczku ruchu drogowego, a także po sprawdzianie umiejętności udzielania pierwszej pomocy, zajęli w na tym etapie turnieju piąte miejsce.

26 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Baniach odbył się VI Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Łowiecki "Leśna Przygoda". Wśród sześciu szkół reprezentujących pięć gmin naszego powiatu wystąpiła w nim drużyna Gimnazjum w Mieszkowicach.

Patrycja Michlewicz, Wiktoria Henk oraz Oliwia Dalmata, podopieczne Bogusławy Chojnackiej, zmierzyły się w nim między innymi z zadaniami dotyczącymi rozpoznawania gatunków ptaków, ssaków, drzew i krzewów leśnych.

Wykazywały się również znajomością tradycji i gwary łowieckiej, a także rozpoznawały sygnały łowieckie, zajmując w tym konkursie drugie miejsce.

29 maja br. w Goleniowie odbył się Finał Wojewódzki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Wystąpiła w nim drużyna chłopców reprezentująca nasze gimnazjum, która zakwalifikowała się do niego dzięki wcześniejszej wygranej w zawodach powiatowych.

W rywalizacji z mistrzami powiatów m.in. z Kołobrzegu, Koszalina, Szczecina, Barlinka, Wolina i Stargardu nasi lekkoatleci, podopieczni Jana Karpowicza, z dorobkiem 1241 punktów zajęli dziewiąte miejsce. Najwyższe miejsca spośród nich uzyskali: Jakub Pankratow - 2/bieg na 1000 m, Tomasz Szkolnicki - 3/skok w dal, Przemysław Płowik - 7/bieg na 300 m i nowy rekord szkoły - 39,00 s, Jakub Franc - 8/pchnięcie kulą, sztafeta 4x100 m - 8 miejsce.

Skład naszej drużyny: Przemysław Płowik, Jakub Pankratow, Jakub Rozenblut, Tomasz Szkolnicki, Marcel Gajewski, Jakub Franc, Wiktor Mendyk, Kacper Wiewióra, Damian Wawruszczak, Jakub Andrzejewski, Jakub Simiński, Mikołaj Szkolnicki, Patryk Gawron, Wiktor Syczewski i Kacper Kapała.

Dziękuję wszystkim uczniom naszego gimnazjum i ich opiekunom za wyniki osiągnięte   przez nich w wyżej wymienionym turnieju, konkursie i w zawodach sportowych.

 

R. RzepczakKalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia