Dziś jest: Czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Wincentego i Wodzisława
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Konkurs na lidera ekonomii społecznej organizowany po raz piąty przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

data 07-09-2017

To oni aktywizują do pracy i udzielają wsparcia bezrobotnym, niepełnosprawnym czy ludziom przechodzącym przez trudne życiowe sytuacje. Rusza konkurs na lidera ekonomii społecznej organizowany po raz piąty przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Kandydatów do tytułu można zgłaszać do 29 września.

– Ekonomia społeczna na trwałe wpisała się w politykę społeczną Pomorza Zachodniego, dlatego już po raz piąty pokazujemy i nagradzamy te samorządy, organizacje pozarządowe i animatorów, którzy pomagają słabszym, zmieniają najbliższe otoczenie i przyczyniają się do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Przedsiębiorstwa społeczne takie jak spółdzielnie socjalne, zakłady aktywności zawodowej, organizacje pozarządowe mają przede wszystkim cele społeczne. Nie koncentrują się na maksymalizacji zysku dla udziałowców lecz na zwiększeniu korzyści społecznych.

Ci którzy najlepiej w swojej działalności propagują ideę ekonomii społecznej otrzymają tytuł „Lidera Ekonomii Społecznej” oraz pamiątkowe statuetki. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w czterech kategoriach: Samorząd przyjazny ekonomii społecznej, Podmiot ekonomii społecznej, Animator ekonomii społecznej (osoba fizyczna) oraz Przyjaciel ekonomii społecznej (podmiot prywatny). W konkursie mogą uczestniczyć: samorządy, przedsiębiorcy, instytucje, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne z województwa zachodniopomorskiego.

Wnioski należy składać w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego do 29 września br.

W 2016 r. w kategorii Samorząd przyjazny ekonomii społecznej zwyciężył powiat Policki, od lat wspierający ekonomię społeczną m. in. poprzez prowadzenie inkubatora ekonomii społecznej i zlecania usług podmiotom ES. Jako najlepszy podmiot ekonomii społecznej uhonorowana została Fundacja Zdążyć z miłością, która działa z myślą o tworzeniu mieszkań chronionych dla samotnych, bezdomnych matek. Monika Skrzetuska zwyciężyła w kategorii animator ekonomii społecznej. Jest założycielką pierwszej w województwie zachodniopomorskim Fundacji resocjalizacji i readaptacji społecznej – Tulipan, pomagającej skazanym, byłym skazanym i ich rodzinom. Przyjacielem ekonomii społecznej została C/S Polska sp. z o.o., która obdarzyła zaufaniem i wsparciem Spółdzielnię Socjalną Miedwie, powierzając jej opiekę nad swoją nową siedzibą.

Załączniki:

Regulamin - PDF
Zgłoszenie - PDF
Zgłoszenie - DOC.Kalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia