Dziś jest: Czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Wincentego i Wodzisława
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

I Mieszkowy Piknik

data 28-09-2017

23 września 2017 roku na Placu Wolności w Mieszkowicach, w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa,  odbył się I Mieszkowy Piknik. Organizatorami byli Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieszkowickiej,  Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach i Muzeum Pamiątek  1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00 grą terenową przygotowaną dla młodzieży. Jej uczestnicy odpowiadali na pytania znajdujące się w różnych częściach miasta, a do ich rozwiązania wystarczyła spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia oraz kojarzenia faktów.

W dalszej części imprezy mieszkańcy mogli obejrzeć m.in.: występy artystyczne dzieci
ze Szkoły Podstawowej i byłego Gimnazjum przygotowane przez Sylwię Skórską i Tomasza Karwowskiego, spektakl opowiadający o tradycjach słowiańskich przygotowany przez młodzież gimnazjalną pod kierunkiem Mirosławy Butrymowskiej.

Na zaproszenie organizatorów przyjechało Cedyńskie Bractwo Historyczne Comitatus, które przygotowało pokaz walk rycerskich. Podczas I Mieszkowego Pikniku swoje prace artystyczne o tematyce Mieszkowickiej zaprezentowali: Andrzej Hłyniański i Jan Tychoniec, natomiast Adrianna Iwan oraz Aleksandra Czuchrowska pokazały wykonane przez siebie fotografie. Ponadto TMZM
i Muzeum w wystawie etnograficznej przybliżyło mieszkańcom miasta przedmioty codziennego użytku którymi posługiwano się dawniej.

Największym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta cieszyła się kolekcja starych pocztówek Mieszkowic kolekcjonera Marcina Siwaka.

Wszystkim tym atrakcjom towarzyszyły liczne stoiska z jesiennymi pysznościami pod hasłem „Ogród na talerzu”, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Troszyna i Zielina, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” z Goszkowa i Zespoł Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w I Mieszkowy Piknik, a także sponsorom, dzięki którym impreza mogła się odbyć.

Mamy nadzieję, że Mieszkowy Piknik stanie się nową miejską tradycją.

FOTORELACJA

 Kalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia