Dziś jest: Wtorek 17 lipca 2018, imieniny: Bogdana i Aleksego
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Dzień Tolerancji i Życzliwości w naszej szkole

data 30-11-2017

W dniu 23 listopada w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach obchodziliśmy Dzień Tolerancji i Życzliwości. To szczególny czas, kiedy warto się zastanowić, czy jestem osobą życzliwą, czy szanuję poglądy i odmienne zdanie moich kolegów i koleżanek, czy pomagam innym. Aby pokazać, że nasza społeczność szkolna dołącza się do osób życzliwych i tolerancyjnych, ubraliśmy się na żółto, gdyż kolor ten symbolizuje radość i życzliwość.

W tym dniu uczestniczyliśmy w apelu poświęconemu tolerancji i życzliwości. Mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji multimedialnej. Dowiedzieliśmy się czym jest tolerancja, czego dotyczy oraz jak niewiele trzeba, by okazać życzliwość drugiemu człowiekowi.

Aby podkreślić jak ważne są przyjacielskie relacje z kolegami i koleżankami wysłuchaliśmy  piosenki „W przyjaźni tkwi siła”.

W dalszej części apelu uczniowie klas piątych przedstawili cztery scenki, które pokazały nam jak powinniśmy postępować w relacjach z kolegami i koleżankami.

Podczas apelu mieliśmy okazję obejrzeć zabawne filmiki ukazujące uprzejmość wobec innych. Na koniec apelu uczennice klas szóstych wykonały „taniec życzliwości”.

W trakcie apelu dodatkowo każdy z uczniów otrzymał naklejkę z uśmiechem oraz karteczkę, na której napisane były miłe słowa na jego temat.

            W związku z tym dniem uczniowie klas I-III wycinali uśmiechnięte buźki, z których powstało drzewko na gazetce w holu szkoły. Natomiast uczniowie klas IV-VI pisali rymowanki na temat tolerancji i życzliwości, które także zostały wyeksponowane na gazetce.

            Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania uświadomią uczniom, jak ważne jest bycie miłym, życzliwym oraz tolerancyjnym wobec innych osób oraz jak niewiele trzeba, by okazać pomocną dłoń drugiemu człowiekowi.

 

Joanna Plucińska – pedagog szkolny

FOTORELACJAKalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia