XXXV Barzkowickie Targi Rolne AGRO POMERANIA
17-08-2023
Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach zaprasza na XXXV Barzkowickie Targi Rolne AGRO POMERANIA, które odbędą się w dniach 8-10 września 2023 roku.
Program Targów
8 WRZEŚNIA (PIĄTEK)
- 9.30-10.00 - Występ Zespołu Pieśni i Tańca ,,Prząśniczka” (scena główna);
- 10.00 - Oficjalne otwarcie targów (scena główna);
- 10.00-12.00 - Wycena zwierząt futerkowych (teren przy stodole);
- 10.30-13.00 - XXX Jesienne Biegi Przełajowe - ,,Bieg z ekologią” (boisko);
- 13.30-14.00 - Pokaz ptaków drapieżnych, prezentacja Play ZOO;
- 14.00-15.00 - Pokaz Alpak oraz prezentacja hodowli (teren przy stodole);
- 18.00 - Występ zespołu muzycznego LOKA (scena główna).
9 WRZEŚNIA (SOBOTA)
- 9.30-15.00 - XI Przegląd Kapel Ludowych (scena główna);
- 10.00-12.00 - Wycena bydła mlecznego, i wręczenie nagród dla championów i v-ce championów wystawy (teren przy stodole);
- 10.00-16.00 - XIX Zachodniopomorska Wystawa Hodowlana Koni (parkur);
- 10.00-16.00 - Święto Ziarna i Zboża - Festyn Krajowej Rady Izb Rolniczych (stoisko ZIR);
- 11.00-18.00 - Strefa Rodzinna Rodzina800+;
- 11.30 - Program Czyste Powietrze - szkolenie realizowane we współpracy z WFOŚiGW w Szczecinie, doradztwo energetyczne (boisko);
- 11.30 - Pokaz umiejętności koni policyjnych (parkur);
- 12.00-13.00 - Polowe pokazy pracy maszyn rolniczych (teren za sektorem – innowacje maszynowym);
- 12.00-13.00 - Wycena bydła mięsnego, zasady oceny bydła oraz Konkurs „Ile waży zwierzę”(teren przy stodole);
- 13.00-14.30 - Innowacje w rolnictwie – konferencja (teren przy stodole);
- 13.00-13.30 - Rozstrzygnięcie konkursu ,,Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” (scena główna);
- 14.00-14.30 - Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Konie pięknem polskiej wsi” (parkur);
- 14.30-15.00 - Pokaz ptaków drapieżnych, prezentacja Play ZOO (teren przy stodole);
- 15.00-15.30 - Rozstrzygnięcie konkursu ,,XI Przeglądu Kapel Ludowych” (scena główna);
- 15.00-16.00 - Pokaz wyszkolenia i ułożenia psów myśliwskich (teren przy stodole);
- 15.30 - Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu Doradca Roku etap wojewódzki oraz Najlepszy Doradca Ekologiczny etap wojewódzki (scena główna);
- 16.00-16.30 - Pokaz alpak oraz prezentacja hodowli (teren przy stodole);
- 16.00 - Rozstrzygnięcie etapu wojewódzkiego Plebiscytu Mistrzowie Agro w następujących kategoriach: (scena główna)
- Sołtys Roku;
- Rolnik Roku;
- Liderka/Lider Społeczności;
- Koła Gospodyń Wiejskich;
- Agroturystyka Roku;
- Sołectwo Roku;
- 16.00-17.00 - W ramach wystawy koni:
- Amatorskie zawody w zręczności powożenia;
- Konkurs Młodego Prezentera w ramach Wystawy Koni;
- Zawody Hobby Horse dla dzieci w ramach Wystawy Koni (parkur);
- 17.00 - Uroczyste podsumowanie konkursów:
- ,,Najlepszy na targach - maszyny, urządzenia, technologie”,
- ,,Najlepszy na targach artykuły spożywcze”,
- ,,Najlepszy na targach - środki produkcji” (scena główna);
- 18.30 Występ zespołu TRUBADURZY (scena główna).
10 WRZEŚNIA (NIEDZIELA)
- 10.00-12.30 - Dożynki, Msza Święta Dziękczynna za zebrane plony, Ceremoniał Dożynkowy, Konkurs na Najładniejszy wieniec dożynkowy (scena główna);
- 10.00-10.30 - Pokaz alpak oraz prezentacja hodowli (teren przy stodole);
- 10.00-16.00 - Strefa Rodzinna Rodzina800+;
- 10.00-17.00 - XXVIII Zawody Jeździeckie w Skokach (parkur);
- 10.30-11.30 - Konkurs Młodego Hodowcy i wręczenie nagród (teren przy stodole);
- 11.30-12.00 - Pokaz Championów XX Wystawy Bydła Mlecznego (teren przy stodole);
- 12.00-12.30 - Wręczenie nagród laureatom Konkursu ,,Moja Mleczna Kraina” (teren przy stodole);
- 13.00-14.00 - Prezentacja bydła mięsnego VIII Regionalnej Wystawy i wręczenie nagród (teren przy stodole);
- 13.00-15.00 - Rozstrzygnięcie konkursów(scena główna):
- Agro-Eko-Turystyczne ,,Zielone Lato 2023”,
- Najładniejszy wieniec dożynkowy,
- losowanie nagród EKOLOTERIADY;
- 14.00-15.00 - Wręczenie nagród hodowcom - Wystawa Zwierząt Futerkowych, Pokaz Alpak, Pokaz Zwierząt Hodowlanych, Pokaz Ptaków Hodowlanych i Ozdobnych (teren przy stodole);
- 16.15-16.30 - Występ laureata „Przeglądu Kapel Ludowych” (scena główna);
- 17.00 - Zakończenie targów (scena główna).
KAŻDEGO DNIA TARGÓW
- Doradztwo rolnicze: porady, informacje, stoisko informacyjne SIR (Sieć na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i na Obszarach Wiejskich);
- Prezentacja firm wystawienniczych;
- Prezentacja Biosurowcowego Ogrodu Dydaktycznego;
- EKOstrefa - zajęcia edukacji ekologicznej, propagowanie wiedzy ekologicznej, informacje na temat możliwości uzyskania wsparcia ze strony WFOŚiGW w Szczecinie - współfinansowanie przedsięwzięć służących ochronie środowiska;
- Promocja zagród edukacyjnych, gospodarstw agroturystycznych;
- Promocja produktów tradycyjnych;
- XVII Międzynarodowa Wystawa Rękodzielnictwa;
- Wystawa Twórców Ludowych;
- Prezentacja Kół Gospodyń Wiejskich;
- Pokaz Zwierząt Hodowlanych;
- VIII Regionalna Wystawa Bydła Mięsnego;
- XX Wystawa Bydła Mlecznego;
- Pokaz Ptaków Hodowlanych i Ozdobnych;
- Wystawa Zwierząt Futerkowych;
- Prezentacja zwierząt z Play ZOO;
- Pokaz Alpak;
- Fantom dydaktyczny - zabawa edukacyjna dojenie krowy;
- Militarni z Barzkowicami;
- Wiejska Zagroda - zabytkowe maszyny rolnicze, zajęcia edukacyjne.
* Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie