Dziś jest: Piątek 22 czerwca 2018, imieniny: Pauliny i Flawiusza
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Kolejne osiągnięcia w konkursach i zawodach uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach

data 11-06-2018

Zwycięstwo w powiatowym konkursie przyrodniczo-łowieckim

07 czerwca br. w Baniach odbył się VII Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Łowiecki "Leśna przygoda". Wraz z reprezentantami gospodarzy oraz uczniami z Gryfina, Chojny, Morynia i Gardna wystartowała w nim drużyna Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach, która wystąpiła w składzie: Oliwia Dalmata, Wiktoria Henk i Patrycja Michlewicz (oddziały gimnazjalne).

Rozwiązując zadania indywidualne testowe, a następnie zadania drużynowe, uczestnicy konkursu wykazywali się wiedzą dotyczącą m.in. gatunków roślin i zwierząt występujących w polskich lasach, a także wiedzą z zakresu łowiectwa.

Świetnie poradziła sobie z nimi nasza drużyna, prowadzona przez Panią Bogusławę Chojnacką, która z dorobkiem 159 punktów zajęła pierwsze miejsce.


W czołówce powiatu i z awansem do zawodów wojewódzkich

06 czerwca 2018 r. w Gryfinie odbyła się Powiatowa Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Wraz z rówieśnikami z powiatu gryfińskiego wystartowali w niej uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach (oddziały gimnazjalne), którzy rywalizację w kilku konkurencjach zakończyli na podium. Ci z nich, którzy stanęli na jego najwyższym stopniu, awansowali do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

Wiktoria Składanowska oraz Jakub Franc zajęli pierwsze miejsce w pchnięciu kulą. Na tym samym miejscu rywalizację w biegu 4 x 100 m chłopców zakończyła nasza sztafeta. W rywalizacji indywidualnej na tym dystansie drugie miejsce wywalczył Marcel Gajewski. To samo miejsce Mikołaj Szkolnicki uzyskał w skoku w dal chłopców. Nasza żeńska sztafeta zajęła trzecie miejsce w biegu 4x100 m.

Naszym sportowcom oraz ich opiekunom - Pani Jolancie Wioseńskiej (dziewczęta) i Panu Janowi Karpowiczowi (chłopcy) - gratulujemy uzyskanych wyników. Będziemy trzymać za nich kciuki w zawodach na szczeblu wojewódzkim.


Czwarte miejsce naszej drużyny w finale ogólnopolskiego turnieju

05 czerwca br. odbył się finał centralny tegorocznej edycji turnieju "Poznajemy parki krajobrazowe Polski". Uczestniczyła w nich drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach, która wystąpiła w składzie: Adrianna Kubica, Maja Kołakowska, Partyk Nowak i Jakub Szkolnicki (oddziały gimnazjalne).

Nasza drużyna, która wcześniej wygrała eliminacje wojewódzkie, pod kierunkiem Pani Bogusławy Chojnackiej ambitnie przygotowywała się do startu na ostatnim, najwyższym szczeblu rywalizacji. Wykazując się rozległą wiedzą z zakresu biologii, geografii i cech poszczególnych polskich parków krajobrazowych, zajęła czwarte miejsce w kraju.

Naszym reprezentantom i ich opiekunowi - Pani Bogusławie Chojnackiej - gratulujemy tak znakomitego sukcesu.


Nasi wysoko w powiatowym konkursie ortograficznym

04 czerwca br. w Chojnie odbył się XI Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyła w nim drużyna ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach, złożona z uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w eliminacjach szkolnych.

W rywalizacji powiatowej  Patrycja Michlewicz, Roksana Porczyńska i Karolina Dąbrowska (oddziały gimnazjalne) zajęły drugie miejsce. Tak znakomitego osiągnięcia gratulujemy im jak i ich nauczycielom języka polskiego - Pani Mirosławie Butrymowskiej oraz Pani Lucynie Piskorowskiej.


 



Kalendarz imprez

  Czerwiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia