Dziś jest: Poniedziałek 16 lipca 2018, imieniny: Marii i Benedykta
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6

« strona główna

Masz AZBEST pozbądź się problemu!

data 23-02-2012

 

 

 

Urząd Miejski w Mieszkowicach informuje mieszkańców Gminy Mieszkowice o możliwości uzyskania dofinansowania do 100 % kosztów na zadania związane z usuwaniem wyrobów zawierających azbest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie .

W tym celu Gmina Mieszkowice w imieniu mieszkańców deklarujących chęć pozbycia się materiałów zawierających azbest (np. pokrycia dachowego) może złożyć wniosek do WFOŚiGW o udzielenie pomocy finansowej. Warunkiem formalnym przystąpienia do programu jest zabezpieczenie w budżecie Gminy środków na ww. zadanie oraz:

 1. deklaracja właściciela nieruchomości o zamiarze usunięcia materiału zawierającego azbest w 2017r.
 2. zgłoszenie prac budowlanych z adnotacją, że Starosta Gryfiński nie wnosi zastrzeżeń, w przypadku azbestu znajdującego się na dachu budynku wraz z oświadczeniem o prawie do dysponowania nieruchomością.
 3. złożenie informacji o wyrobach zawierających azbest.

 

Jednocześnie informuję, iż dofinansowanie związane z wymianą pokrycia dachowego zawierającego azbest dotyczy wyłącznie kosztów:

 • demontażu pokrycia lub wyrobów zawierających azbest,
 • transportu odpadu niebezpiecznego z miejsca rozbiórki do miejsca unieszkodliwienia,
 • unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest

poniesionych po dacie złożenia wniosku o dofinansowanie.

 

Dopuszcza się możliwość dofinansowania transportu i utylizacji azbestu który został zdjęty przed rozpoczęciem naboru wniosków w 2017r.

 

W związku z powyższym osoby, które zamierzają skorzystać z dotacji na usunięcie wyrobów zawierających azbest, proszone są o pisemną deklarację o zamiarze usunięcia tych wyrobów wraz z załącznikami określonymi w pkt. 1 – 3 najpóźniej do dnia 30.06.2017r.

Po tej dacie tut. Urząd dokona oszacowania ilości wyrobów azbestowych, poznaczonych do usunięcia i unieszkodliwienia. W przypadku zebrania odpowiedniej ilości zgłoszeń oraz spełniania warunków określonych przez WFOŚiGW Gmina Mieszkowice złoży wniosek na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

Załączniki

 1. Deklaracja przystąpienia do programu,
 2. Informacja o wyrobach zawierających azbest,
 3. Zgłoszenie prac budowlanych, w przypadku azbestu znajdującego się na dachu budynku.
 4. Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością
 5. Informacja uzupełniająca


Kalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia