Dziś jest: Czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Wincentego i Wodzisława
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Międzynarodowe spotkanie w Urzędzie Miejskim

data 18-04-2011

W piątek 15 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Mieszkowicach gościła grupa 20 studentów z Niemiec, Rumunii, Węgier, Rosji i Polski. Młodzież przybyła do nas w ramach projektu "Ja i społeczeństwo", który jest wspierany przez fundację im. Theodora Heussa i realizowany w ramach międzynarodowego programu wsparcia z Fundacji Roberta Boscha. Gości, w imieniu władz samorządowych, przyjął Przewodniczący Rady Miejskiej.

   8-dniowy pobyt w Mieszkowicach stanowił główny punkt międzynarodowego projektu. Uczestnicy oprócz zajęć warsztatowych, paneli dyskusyjnych i redagowania opracowań, odbywali także spotkania z mieszkańcami gminy Mieszkowice. W czwartek odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej w Goszkowie, gdzie zostali bardzo miło przyjęci. Kierownik Alina Leończyk, po poczęstunku zaproponowała gościom wspólną pracę razem z uczestnikami warsztatów w poszczególnych pracowniach.  Ponieważ odwiedziny przypadły na czas przedświątecznych przygotowań, ruszyła produkcja palm, koszyczków, pisanek oraz pieczenie babeczek i baranków. Młodzież była pod wielkim wrażeniem tego co zobaczyła i doświadczyła. Koordynator projektu z niemieckiej strony - Manuel Sroka - student prawa z Hamburga, stwierdził, że praca, którą wykonują osoby niepełnosprawne wymaga dużych umiejętności oraz cierpliwości, których wielu osobom często brak. Główny pomysłodawca projektu ze strony polskiej -Mateusz Karolak - powiedział, że takie miejsca jak warsztaty w Goszkowie powinny z wielu powodów być doceniane, wspierane i promowane.

Podczas wizyty w Urzędzie przedstawiono prezentację multimedialną  o gminie Mieszkowice. Następnie odbyła się dość interesująca dyskusja dotycząca funkcjonowania gminy, dotykająca spraw społecznych w kontekście lokalnym i szerszym. Ponieważ w większości obecna na spotkaniu młodzież była w Polsce pierwszy raz, zadawano także pytania dotyczące spraw ogólnopolskich. W spotkaniu uczestniczyła także 7-osobowa grupa uczniów III klasy mieszkowickiego gimnazjum. Uczniowie opowiedzieli legendę o powstaniu Mieszkowic, a następnie zaprosili swoich starszych kolegów na wspólny spacer po mieście. Spotkanie i wspólny spacer były dobrą okazją do praktycznego ćwiczenia  języka niemieckiego i angielskiego przez naszych uczniów.

FotorelacjaKalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia