23.05.2019 r. w Gryfinie odbyły się powiatowe mistrzostwa dzieci i młodzieży w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Ich uczestnicy, a wśród nich uczniowie Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach, rywalizowali w nich w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 600 m (dziewczęta) oraz bieg na 1000 m.  Obie nasze drużyny, prowadzone przez Panią Igę Zambrzycką i Pana Roberta Kowalskiego, zajęły w nich trzecie miejsce w swoich kategoriach.

Składy drużyn:

Trójbój - dziewczęta: Elżbieta Zapała, Wiktoria Szacht, Kalina Pożarycka , Maja Patejuk, Malwina Krzyszowska, Nadia Borowska

Trójbój - chłopcy: Bartosz Fryska, Marcel Syczewski, Krzysztof Hrynkiewicz, Krystian Stelmach, Kacper Mielnik, Mateusz Łuszczek

22 maja br. w Gryfinie odbyła się Powiatowa Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. Wystąpili w niej również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Mieszkowicach, podopieczni Pani Jolanty Wioseńskiej, Pani Igi Zambrzyckiej oraz Pana Jana Karpowicza. W rywalizacji sprinterek bardzo dobrze spisała się Marlena Bolek (gimnazjum), która w biegu na dystansie 100 m zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu podium w biegu na dystansie 300 m stanęła Maja Chrobak. Pierwsze miejsce w skoku w dal zajęła Roksana Kurzawa. Nasi sprinterzy - Tobiasz Kaczyński, Jakub Wawruszczak, Kacper Tkacz i Patryk Nowak (gimnazjum) - okazali się bezkonkurencyjni w biegu sztafetowym 4 x 100 m i wystąpią w finale wojewódzkim tej konkurencji. Dziewczęta swój bieg ukończyły na drugim miejscu.

Z dorobkiem 6711 punktów nasi lekkoatleci, uczniowie oddziałów szkoły podstawowej, zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznych „Czwartków Lekkoatletycznych”. Finał cyklu zawodów odbył się w Gryfinie dnia 15 maja br. Rywalizację z udziałem młodych sportowców z czternastu szkół powiatu gryfińskiego rozgrywano od września 2018 r. do maja 2019 r. Wśród konkurencji, w których startowali podopieczni Pani Igi Zambrzyckiej, były m.in. biegi oraz rzut piłeczką palantową. Dzięki znakomitym występom udział w tegorocznej edycji imprezy zakończyli na podium. Stanęła na nim również Pani Iga Zambrzycka, która zajęła drugie miejsce w klasyfikacji nauczycieli.

Tegoroczny ogólnopolski finał XXV edycji "Czwartków LA" odbędzie się w Łodzi (14-16 czerwca 2019 r.). Z dumą informujemy, że naszą szkołę, gminę i powiat będzie w nim reprezentował Mateusz Cytrynowicz, który wystąpi w finale rzutu piłeczką palantową. Trzymamy kciuki!

Naszym uczniom i ich nauczycielom dziękujemy za osiągane wyniki sportowe i godne reprezentowanie naszej szkoły oraz gminy w zawodach sportowych.