Dziś jest: Piątek 20 lipca 2018, imieniny: Czesława i Hieronima
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

"Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce"

data 08-06-2011

 

 

 

 

 

 

Informacja prasowa

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) poszukuje osób z jednoczesnym poważnym uszkodzeniem wzroku i słuchu.

Poszukiwania mają związek z projektem „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce.”, który TPG realizuje w partnerstwie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

TPG apeluje, aby w te poszukiwania włączyli się także nasi czytelnicy/słuchacze/widzowie:

Osoby głuchoniewidome ze względu na swoją specyficzną niepełnosprawność mają bardzo utrudniony dostęp do informacji. – tłumaczy Grzegorz Kozłowski, przewodniczący TPG –Z reguły nie wiedzą, gdzie szukać pomocy, więc jej nie szukają, tylko zamykają się w domach. My im pomagamy wyjść z tej samotności, pokazujemy, na jak wiele ich stać. Żebyśmy mogli to jednak zrobić, musimy wiedzieć, gdzie są takie osoby, dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc.

Jak pomóc

Jeśli w Państwa otoczeniu jest osoba z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu, to prosimy, by przekazali jej Państwo informację o projekcie TPG. To ważne, żeby miała ona okazję dowiedzieć się, że do końca 2012 r. może otrzymać bezpłatne, kompleksowe wsparcie. Za pomoc w zrekrutowaniu każdego nowego beneficjenta mogą Państwo otrzymać od TPG wynagrodzenie w wysokości 250 zł brutto.

Czym jest projekt

Projekt ma charakter ogólnopolski – osoby głuchoniewidome mogą z niego korzystać w miejscu zamieszkania lub w jego niedalekiej okolicy. Specjaliści z TPG pracują indywidualnie z każdym beneficjentem i z każdą beneficjentką, dostosowując ofertę do jego/jej potrzeb i oczekiwań. Wszyscy mogą się dowiedzieć m.in.:

  • jak pracować i nie stracić renty
  • gdzie szukać pracy i jak rozmawiać z pracodawcami
  • jak poprawić swój wizerunek

Uczestnictwo w projekcie to także okazja do nawiązania znajomości z osobami, które napotykają w życiu codziennym na podobne trudności. Wsparcie życzliwych, doświadczonych specjalistów pomaga beneficjentom odkryć mocne strony i nabrać większej pewności siebie.

Szczegóły oferty dostępne są w biurach Makroregionów (nr infolinii 0 801 011 107) oraz na stronie internetowej projektu www.mojapraca.org.pl.

Projekt „Wsparcie osób głuchoniewidomych na rynku pracy II - Weź sprawy w swoje ręce.” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kontakt:

Makroregion Północno-Zachodni

(obejmuje woj. pomorskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie)

ul. Bażyńskiego 32, 80-309 Gdańsk, e-mail: pokl_gdansk@tpg.org.pl

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym (TPG) istnieje od 1991 r., a od 2005 jest organizacją pożytku publicznego. Jego członkami zwyczajnymi są działający na terenie całego kraju naukowcy, lekarze, rehabilitanci, pedagodzy, najaktywniejsi rodzice oraz grupa najlepiej zrehabilitowanych osób głuchoniewidomych.

TPG specjalizuje się w wyszukiwaniu, diagnozowaniu, rehabilitowaniu i ogólnym szeroko rozumianym wspieraniu osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu, a w przypadku dzieci - również rodziców i rodzeństwa.

Dowodem uznania dla profesjonalizmu oraz zaangażowania w prowadzeniu tych działań było wyróżnienie Towarzystwa Międzynarodową Nagrodą Niepełnosprawności im. F.D. Roosevelta oraz zaliczenie do grona laureatów konkursu „Dobre Praktyki".

Więcej informacji na stronie www.tpg.org.pl

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Gromadzka tel. 503 569 706, e-mail: tpg@dobrakompania.plKalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia