Dziś jest: Czwartek 19 lipca 2018, imieniny: Wincentego i Wodzisława
Galerie zdjęćMapyKontakt
 
  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6

« strona główna

Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni 2011

data 05-07-2011

 

Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni 2011

Mieszkowickie Dni Kultury i Przyjaźni rozpoczęły się w piątek, 1.07.2011 r. widowiskiem teatralnym. O godzinie 22.30 na mieszkowickim rynku , mogliśmy obejrzeć niezwykły występ zatytułowany „Ostatni marsz” .Teatr Prawdziwy Bielawa zaprezentował pokaz artystyczny na szczudłach z wykorzystaniem ognia, sztuki teatralnej i żonglerskiej.

„Ostatni marsz” .Teatr Prawdziwy Bielawa

          W sobotę, 2.07.2011r. od godz 15.00 rozpoczęły się występy zespołów wokalnych i tanecznych: „Kapela Niedźwiadki”, „Dobrawa”, „Niespodzianka”, zwycięzców konkursu „Śpiewać każdy może”, „Flamenco- Wenus”, „Tacomala”.

„Flamenco- Wenus”, „Tacomala”

Humorystyczne przedstawienie pn. „Szalona miłość” wykonała młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie.

Przedstawienie pt. „Szalona miłość” wykonana przez  młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Goszkowie.

Uroczyste otwarcie Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni rozpoczęło się o godz 18.00. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Andrzej Salwa i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Karolak.  Burmistrz powitał przybyłych gości i mieszkańców, zapraszając ich do wspólnej zabawy. Uroczystą częścią wieczoru było wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Mieszkowice” oraz wpis do „Księgi Sukcesów.” Decyzją Rady Miejskiej wyróżnienie otrzymali: Pan Grzegorz Mazur i Ochotnicza Straż Pożarna w Mieszkowicach. Decyzją Rady Osiedla Mieszkowice do Księgi Sukcesów wpisany został Pan Marek Sługocki za działalność na cele społeczne oraz Pan Jan Karpowicz za krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Mieszkowice”

            Tegoroczną gwiazdą wieczoru Mieszkowickich Dni Kultury i Przyjaźni był  KWARTET RAMPA, który zaprezentował utwory ze swojego 19 - letniego dorobku artystycznego. Do późnych godzin nocnych mogliśmy bawić się przy muzyce dyskotekowej w wykonaniu zespołów Driftwood i Deakluka Dirtx Funk.

Kwartet Rampa

Następnego dnia, tj. w niedzielę, 3.lipca o godzinie 15.00, odbył się polsko – niemiecki Festiwal Country. Goście z Niemiec i zespół Mieszki Mieszkowice działający przy Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury, pod  przewodnictwem Pani Danuty Panek,  wspólnie zaprezentowali  swoje umiejętności taneczne. Tym razem do grupy dołączyli tancerze z Eberswalde i Schwedt. Dla najmłodszych widzów organizatorzy zaoferowali teatr Kubika „Cyrk na kółkach”. Od godz.20.00 rozpoczęła się zabawa taneczna przy zespołach „Szczęśliwy traf”, „The Sant”, „Na wynos”. Koncertem gwiazdy wieczory FOLK MACHINA zakończyliśmy tegoroczne dni miasta. 

Ponadto odbyły się imprezy towarzyszące: Turniej Drużyn Podwórkowych, małe MTB, zawody wędkarskie na kanale siekierkowskim, Piłkarski Turniej Sołectw, pokazy UKS Karate Kyokushin. Mogliśmy także obejrzeć fotorelację prac wykonanych w MGOK oraz skosztować potraw pań z Kół Gospodyń Wiejskich.Kalendarz imprez

  Lipiec 2018 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia